KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12433684
nr 1243 3684
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, "Amazonas". Signerad. Olja på pannå, Kvinna, 51x16 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 mars 2019
kl 19:31:53
600 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman